| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, eu am niste casti cu mircofon, si vreau sa fac tutoriale pe Youtube si filmez cu OBS, dar nu stiu cum sa conectez microfonul de la casti in calculator si sa mearga sa filmez si sa se auda ce vorbesc. Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| Atrielle a răspuns:

Pai microfonul indiferent ca-i la casti sau independent trebuie sa aiba o mufa care trebuie s-o bagi in blocul central. Acum depinde ce model de calculator ai, daca e mai vechi cel mai probabil ca e in spate, daca e mai nou posibil sa gasesti si pe lateral. Pentru microfon trebuie sa bagi mufa in gaura de culoare roz, iar pentru casti e cea de culoare verde.