| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, eu am pe stick niste jocuri de 32bit si eu acum am 64 bit la PC, vreau sa joc aceste jocuri. Se poate?! ca eu am auzit ca ar fi posibil dar o sa mearga cu lag un pic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de obicei se pot rula fara probleme programe pe 32 biti daca ai un Windows pe 64 biti, insa drivere nu. In cazul acestora va trebui sa le descarci pe cele pentru 64 biti (in cazul in care producitorul ii le pune la dispozitie).

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Merg foarte bine si pe 64 bit fara sa se simta o diferenta.

Bula
| Bula a răspuns:

Programele de 32 biti se pot rula pe sisteme de 64 biti.
Problema de lag-uri poate sa apara doar in cazul daca viteza de transfer/prelucrare este mica.

Iti recomand sa copiezi jocurile pe hard disc, deoarece viteza redusa de transfer prin USB este redusa si poate fi cauza producerii lag-urilor.