| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, Eu am un PC pe 32 bit si vreau sa fac upgrade la 64 bit si stiu ca merge ca am specificatii recomandate dar m-am uitat pe YouTube si nu am inteles cum sa fac, Eu cred ca daca am Windows pe 64 bit pe un stick si il pun in calculator si boot-ez de pe el voi avea 64 bit.Va rog ajutati-ma. !

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Ca sa afli daca procesorul suporta 64 de biti fa click dreapta pe Computer si apoi pe Properties. Vezi daca scrie undeva la specificatiile de sistem "64-bit Capable" si sa fie "Yes".

12 răspunsuri:
| GiovanniVDM explică:

Inainte imi reinstalam windows-ul cu unul pe 32 bit si de aia aveam eu mereu Windows-ul pe 32 bit.

| Bandit288 a răspuns:

Ce Windows ai? N-ai zis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa ai Windows pe 64 bit daca bootezi de pe stick

Bula
| Bula a răspuns:

Daca PC-ul tau este de 32 biti, n-ai cum sa instalezi pe el Windows de 64 biti.
Pentru 64 biti iti trebuie alt PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci un stick bootabil cu Windows pe 64 biti si il instalezi o sa fie pe 64 biti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca PC-ul tau poate rula pe 32 bit.descarca versiunea pe 64 de bit..asta e cam cea mai mare greseala...pe care o faceti cand va descarcati windowsul! Numai bine.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Bula):

Trebuie sa aiba doar procesor cu arhitectura pe 64 si minim 2 GB RAM pentru a rula decent.

| GiovanniVDM explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Da, scrie yes. Daca fac un stick bootabil cu Windows 7 pe 64 bit si i-l instalez voi avea 64 bit?!

| GiovanniVDM explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Da, scrie yes. Daca fac un stick bootabil cu Windows 7 pe 64 bit si i-l instalez voi avea 64 bit?!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru GiovanniVDM):

Daca il faci cum trebuie, da. Ori ca instalezi de pe DVD ori ca instalezi de pe stick tot acelasi lucru e. Cu conditia ca windows-ul pe care il bagi pe stick sa fie pe 64.

| GiovanniVDM explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Am inteles mersi!

Bula
| Bula a răspuns (pentru TechnologyWebBrowsing):

Si daca are procesor pe 32 biti si vrea sa instaleze de 64 b, atunci va vorbi singur...
Asa a indicat in intrebare: "am un PC pe 32 bit".