| Andrree a întrebat:

Hei, guys! Mi-am facut ieri un id nou si nu mai pot adauga pe nimeni in lista, am adaugat decat vr-o 6 persoane ieri si dupa aceea de fiecare data cand incercam sa adaug pe cineva imi aparea urmatorul mesaj : "Finalizarea solicitarii dvs. de adaugare a unei persoane de contact a durat mai mult decat timpul preconizat. Operatiunea este posibil sa fi reusit. Va rugam sa verificati Lista Messenger mai tarziu." Acest mesaj imi apare si astazi cand incerc sa adaug pe cineva si de asemenea cand ma adauga cineva adresa respectiva imi intra la adress book si nu ii pot da add. Mentionez ca pe id-ul cel vechi nu exista o astfel de problema. Imi pare rau ca m-am lungit atat sper ca am fost destul de explicita. Daca aveti macar vr-o idee va rog frumos sa raspundeti. Multumesc.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eroare de la serviciile Yahoo. Dacă aveai cont plătit la ei precis nu mai aveai probleme. Zvonurile de anul trecut referitoare la schimbarea de politică a Yahoo se pare că se concretizează încet încet și anume că vor renunța treptat la conturile gratis, ocupându-se exclisiv de clienții ce plătesc serviciile lor, și se pare ca încearcă să limiteze utilizarea serviciilor gratis obligând astfel(speră ei) userii să plătească aceste servicii încă unele gratis, da de asta există google și alte servicii superioare. Până și Windows messenger e superior, dar cum românu are spirit de turmă, yahoo rooles.Succes

| tr3ig a răspuns (pentru DeyCj):

Ce fac ei ar fi bine sa fie un test decatwinking pentru ca daca vor face cu adevarat vor pierde clientela. adica cine dracu e prostu sa dea banii ca sa aiba cont de yahoomessenger, pe o licenta de win sau de antivirus nu dam banii si le-am sarit in cap celor cu acta, dar pentru messenger si alte tampenii cum ar fi jocuri aruncam banii pe fereastra. dar cum zisesi si tu spirit de turma al romanilor.
scuze andrree pentru discutia astawinking sa iti raspund la intrebare poti sa astepti si o luna daca este aceeasi politica a facebook-ului

| DeyCj a răspuns (pentru tr3ig):

Cei de la Yahoo au deja mii de clienți pe yahoo plus.cine plătesc? Companiile firmele.Tu dacă îți deschizi o firmă și vrei yahoo mail trebuie să plătești pentru asta, dacă nu e ilicitate și în cazul firmelor nu mai merge cu furatul sau folosirea din tânmpenia unora a sfotului contrafăcut de pe serveru ăla minune unde toți vreți invitații de inconștoienți ce sunteți; La fel e și cu orice soft inclusiv Wingozu care daca ești firmă trebuie sa îl cumperi.Așă că celor de la Yahoo și Microsoftului li se rupe de cei de acasă.Nu de la noi își iau banii ca de la ei.deci și Yahoo încet încet daca se adeveresc zvonutile vor avea servici exclusive plătite și anume Yahoo plus.Se vede că nu ai citit acel EULA din Yahoo messenger care spune clar (și nu de idioți zic) că este gratis DOAR pentru uz personal.La firme deja sunt autoritățile cu ochii pe ele și de calcă strâmb îi executa cu amenzi usturătore și chiar închisoare de la 2-7 ani, lege ce e valabilă și în zazul casnicilor, dar nu prezinta interes așă mare precum firmele.Documentare plăcută pe google

| donnie112 a răspuns:

Inseamna ca ai incercat sa adaugi prea multi prieteni dintr-o data si te bolcheaza pentru o perioada de timp, asa am patit si eu big grin

| Andrree explică (pentru donnie112):

Si cam cat trebuie sa astept? Sa stiu sa nu-mi mai fac nervi intrand si vazand ca nu merge.

| donnie112 a răspuns (pentru Andrree):

O sa-ti dispara restrictia in 2-3 zile... nu mai stiu exact big grin