| anonim_4396 a întrebat:

Hei hei. Am si eu o intrebare. Daca imi reinstalez Windows-ul pe laptop pozele salvate sau copiate in D se sterg?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Costinas_1993 a răspuns:

In momentul in care vrei sa reinstalezi windowsul poti fortmata toate partitiile sau doar partitia unde este windowsul
Daca de exemplu ai windowsul instalat pe C si pozele pe D -> tu vei formata doar C inm cazul in care asta vrei iar partitia D va ramane intacta... daca ai pozele pe C unde e si windowsul mai bine ti le-ai muta toate pe D inainte de a incepe sa-ti reinstalezi

Sper ca te-a ajutat

8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Dacă instalezi sau reinstalezi Windowsul pe partiția de bază C pozele salvate sau copiate în partiția D nu se șterg! Dar repet numai dacă îl instalezi pe C și nu pe D. Pe D va rămâne intact totul neatins!

| RAY a răspuns:

Nu, se formteaza doar partitia c atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai pozele in aceeasi partitie cu sistemul de operare si nu foratezi decat partitia cu sistemul de operare se vor pastra

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Poti alege sa instalezi Windows-ul doar in partitia C: fara sa umblii in partitia D: acolo iti poti copia toate pozele, filmuletele sau orice alte fisiere pe care vrei sa le pastrezi.

Succes,

| HMike a răspuns:

Da,daca windowsul nu e in D [nu uita! Formateaza partitia C si D in nici un caz]

| Andrey266 a răspuns:

In ce HDD sunt salvate pozele? adica in C, D, E?

| suntserios a răspuns (pentru Andrey266):

HDD e acelasi, C, D, E sunt doar niste partitii

| allexandraScumpica a răspuns:

Depinde la cine il duci sa il reinstaleze.De obicei se sterg, fiindca si eu am facut aceeasi chestie si s-au sters. happy happy happy