| metinmetin4 a întrebat:

Hei hei. Am un iphone4s si cand am dat sa vad notificarile ( sa le sterg de fapt) mi-a ramas bara blocata. Adica nu o pot da inapoi ca sa folosesc telefonul. Ce sa fac? Il am asa de 4 zile si nici bateria nu s-a descarcat. As putea o varianta sa-l inchid. Dar nu pot pentru ca am butonul de sus blocat. Ce sa fac? Help. Fundita big grin

3 răspunsuri:
| tinatinaro a răspuns:

Voiam să te sfătuiesc să îi scoți bateria, dar nu cred că e posibil la iPhone.

| relian a răspuns:

Poti sa scoti bateria cas numai doua suruburi, dar daca nu stii cum lasa asa stai pana cand se descarca de tot bateria si se inchide telefonul singur laughing dupa il pui la incarcat si o sa il poti deschide, sau poate n-o sa-l mai poti deschide deloc daca ai butonu ala nefunctional cum spui.Nu vad cum poate sa fie butonu de power blocat? Deci pana la urma trebuie sa desfaci telefonu.Are 2 suruburi f mici in partea de jos acolo unde e difuzoru, iti trebuie o surulubenita f fina nu mai stiu exact la iphone 4 daca sunt in cruce sau stea, dar poti cauta pe youtbe. Uite asa scrii.How to replace the power button on iphone 4S si vei gasi video pas cu pas cum si ce sa faci, adica daca butotnu ala e doara blocat desi nu vad cum e tot trebuie sa ajungi acolo sal rezolvi.Nuti trebuie decat o surubelnita atat iti arata in video de care si ce numar.Mai poti si fara sal repari dar la fel trebuie sa dai suruburile alea jos si vei scoate capacu ca suruburile alea ata tine capacu de la spate. Odata dat capacu jos sa zic tu lasi telefonul sa se descarce de tot si se stinge, ei dupa dai capacu jos pui telefonul la inarcat, il lsi sa se incarce si apoi cu o spatula cu un bat de chibrit apesi tu butonu ala sau cu o lama f subtire apesi sub buton, ca de fapt butonu ala apasa de fapt alt buton sutuat pe un cablaj, asa il vei aprinde, pui capacu la loc suruburile si ai rezolvat treaba laughing ce zic eu aici numi ia mai mult de 5 min mie, acum nu stiu tie sau daca te pricepi sa faci lucru asta atat de simplu.Alta solutie nu ai. Daca nu te pricepi tu sa faci asta mergi la un service si le spui alora sa faca ei asta dar fara sati repare butonu, asta daca nu ai bani, deci le spui doara sa til porneasca dupa ce tu il incarci, deci mergi cu el incarcat la aia si le spui desfa capacu apasa pe butonul power si atit vreau cat ma costa laughing

| metinmetin4 explică (pentru relian):

laughing laughing) pana la urma s-a descarcat si dupa ce s-a incarcat s-a reparatwinking