| WoKy a întrebat:

Hei hei. Doar pentru cunoscatori.
Cine stie sa-mi explice ce e in poza?
E vorba de un PC vechi, nefolosit de ceva timp si.am zis ca hai sa.l pun in miscare sa vad ce mai am prin el.
Mi.a aparut chestia aia si.am zis ca e bateria la bios. Am schimbat.o cu una noua si tot asta.mi reapare.
Nu stiu dacs e amplasata corect. Mai exact cu " + " deasupra.

https://imgur.com/a/GCdTr

Funda.

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nu vad nici o poza, m-am uitat pe 3 browsere diferite

| Roxin a răspuns:

Da, nici mie nu imi apare poza. Daca ne dai una cum trebuie, incercam sa te ajutam.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu se vede nimic pe imagine, doar fundal negru.

| WoKy explică:

Greseala mea. N.am asteptat sa faca upload.ul la poza 100%.
Sper ca link.ul urmator sa functioneze. Eu l.am verificat si arata 2 poze.
Va multumesc.
https://imgur.com/a/qu0CC

| flixbuster a răspuns (pentru WoKy):

Presupun ca te referi la mesajul Floppy disk(s) fail (40).

Ai activata unitatea de discheta (floppy) in BIOS dar in realitate ea nu functioneaza (ori s-a stricat ori nu mai exista fizic in carcasa pentru ca a fost scoasa).

Mesajul iti spune ca nu gaseste unitatea de discheta (pe care se asteapta sa o gaseasca).
Trebuie sa intri in BIOS si sa modifici setarile astfel incat sa dezactivezi unitatea de discheta (sau sa pui o unitate de discheta functionala in calculator).