| chris7053 a întrebat:

Hei hei useri. Am un Nintendo wii cu versiuna 4.3E si vreau sa instalez homebrew channel pentru a rula jocuri de pe dvd-uri. Eu, fiind un noob la chestii de genu, nu stiu ce imi trebuie si ce sa fac. Daca stiti vreun tutorial bun as fi recunoscator big grin.
P.S: Tutorialul sa nu fie gen: "Hack with X game" doar cu cardul sd.

2 răspunsuri:
| NintendoHackers a răspuns:

Au trecut multi ani de cand intrebi asta, dar daca mai ai consola poti sa urmezi ghidul asta (o sa fie de ajutor si altora) : https://wii.guide/letterbomb. Este disponibil in engleza, spaniola, franceza, italiana chiar si in portugheza. Apropo, acest exploit foloseste un bug in Wii Message Board, deci nu ai nevoie de nici macar un joc legal pe disc pentru asta happy.

| Smecherul_Ady_1996 a răspuns:

Da da bine bv