| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, îmi va merge gta 5 in 40-50 FPS pe grafici low-normal? PC-ul meu:

-procesor: Intel i3-4000(ceva pe acolo) 3.70 GHz
-placa video: nVidia GeForce GTX 750 ti
-ram: 4Gb ddr3
-sistem: Windows 10 64-bit.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da sunt sanse foarte mari sa mearga

| bogdan324 a răspuns:

PC-ul e bun dar iti mai trebuie cel putin inca 4gb ram, o sa ti se blocheze cu doar 4gb din 3 in 3 secunde dupa vreo 10 minute de joc.O sa iti mearga pe high-very high cu vreo 40-50fps in cazul in care ai monitor full hd, daca ai un monitor hd atunci o sa ai undeva intre 60-80fps

| xByte a răspuns:

E ok pc-ul si poate scoate acel framerate, dar mai ai nevoie de neaparat inca 4gb ram, altfel o sa ai stuttering si frame-drop foarte des.

| Jipa95 a răspuns:

O sa ti-l ruleze lejer in rezolutie de tip 1080p cu detaliile pe mediu/high. Totusi te cam tin cei 4gb ram pe loc, recomandarea mea este sa mai pui inca 4gb pentru extra performante in jocuri.