| adinaudrescu a întrebat:

Hei, iti poti instala whatasp pe calculator si atunci cand primesti un mesaj sa apara si pe calculator, nu doar pe telefon? Daca da, poti raspunde din fereastra de pe calculator?

Răspuns Apreciat de Editori
| nicu991 a răspuns:

Da, exista sub forma de program pe care-l instalezi ( in Windows 10), sau cu browserul Opera, care are integrat un astfel de add-on.
Tot ce trebuie sa faci este sa-l pornesti pe calculator--> iti va aparea pe ecran un cod QR pe care il scanezi cu telefonul mergand in aplicatia Whatsapp-> Click pe cele 3 puncte-> Whatsapp for Web-> iti va porni camera pentru scanarea codului de pe ecranul calculatorului. SIMPLU.
Poti raspunde la mesaje, initia apeluri video, trimite fisiere multimedia, documente etc.