| Diamondsz a întrebat:

Hei. M-a sunat azi la 4:01 AM un numar : +256 205 440406.
Nu am putut sa raspund. Am intrat si am vazut ca este prefix de Uganda. Ati mai auzit numar ca asta? L-am pus imediat in blocklist,dar nu stiu ce aplicatie pot instala pentru a nu primi apeluri de genul acesta,de la numere necunoscute. Va rog, sugestii.

Răspuns Câştigător
| baciu92 a răspuns:

Daca ai telefon cu bloc apeluri poti pune +25 in block list si nu te mai suna niciun nr cu +25 si pentru nr private poti pune blocare nr necunoscute

1 răspuns:
| Diamondsz explică (pentru baciu92):

Am gasit o aplicate, petru cei care vor sa stie se numeste MrNumber si opreste toate numerele internationale. Sper sa mearga. Oricum, pare buna. Mersi si sper sa nu mai stau in tensiune.