| Hopfulmiau a întrebat:

Hei, mi-am cumparat un laptop ACER de mai puţin de 2 luni. Laptopul merge bine, chiar se misca foarte rapid, dar de cateva zile se innegreste ecranul dupa 20-30 minute de folosire si ventilatorul scoate un zgomot urat. Iar eu cand vad asa il inchid fortat, ma poate ajuta cineva cu un sfat, ce as putea face? Menționez ca l-am resetat o data si nu s-a schimbat nimic.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

La Power Settings ai umblat?
(sa pui sa nu mai intre in Sleep dupa timpul prestabilit initial, care intamplator e de ~20minute, si la fel pentru oprirea automata a ecranului si a unitatii de stocare (HDD/SSD) )

| Hopfulmiau explică (pentru NLS):

Oh, nu am umblat, îcerc acum.

1 răspuns: