| Lizzzz2001 a întrebat:

Hei! Mi-am cumparat un laptop acum o luna si ceva si nu imi mai merge, imi pune ca rețeaua wi-fi nu e sigură si nu mi se conecteaza la internet, am incercat sa il coectez si prin cablu si degeaba. Vreun sfat?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

- Reteaua wi-fi nu e sigura daca nu e "parolata". Trebuie configurat routerul corespunzator, de un cunoscator.
- Reteaua prin cablu nu-ti merge daca laptopul are pornit wi-fi. Nu poate sa functioneze pe doua retele in acelasi timp. Wi-fi se poate opri si porni cu o tasta- sau combinatie de taste de pe laptop.

Te sfatuiesc sa apelezi la un specialist pentru rezolvarea acestor probleme, chiar si la cei de la distribuitorii de internet.

| alessia5158 a răspuns:

Daca l-ai cumparat recent, laptopul este in garantie--- du-l la service! Orice interventie neautorizata conduce la pierderea garantiei!

| anonimg a răspuns:

Caută să dezactivezi Windows firewall din pc.
Uite un link:
https://m.youtube.com/watch?v=9SkdarCF2lk

Răspuns utilizator avertizat