| Plushul a întrebat:

Hei.Mi-am descarcat Retrica si la inceput mi se salvau pozele dar acum nu se mai salveaza deloc.L-am dezinstalat si l-am instalat din nou dar tot nu mi se salveaza pozele.Ce pot sa fac?

12 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Hristos a Inviat!
Buna seara,poate nu ai memorie in memoria interna a telefonului ce telefon ai? Ai card la el? Da mai multe detalii, poate ai luat vreun virus ceva pe telefon, unul care iti afecteaza si procesorul
Da-i revenire la setari din fabrica dar inainte fa-ti un back-up pe pc/laptop undeva cu tutanium back up sau alte programe, mai este si un program numit airdroid, are si platforma online, mai este my phone explorer sau chiar softul producatorului telefonului daca are
Poate exista un bug in aplicatie
Sper ca am putut sa te ajut
O seara placuta
Marius

| Plushul explică (pentru mariusmac85):

Telefonul e Samsung Galaxy S4 si da am card la el

| mariusmac85 a răspuns:

Salveaza de pe card ce ai scoate cardul,sterge aplicatia Retrica, antivirus ai? Daca nu descarca un antivirus, iti recomand Avast mobile security scaneaza telefonul, sterge memoria cache, uita-te la memoria interna a telefonului
ori ai facut root la el? cati ani ai Adelinushplush? Ca sa stiu daca vorbesc de masini straine cu tine sau nu

| Plushul explică (pentru mariusmac85):

Nu am antivirus :p.Nu vb de masini aici vb de telefoane apropo am uitat sa mentionez ca de multe ori ma anunta ca Retrica s-a oprit si se inchide. Daca fac poza cu camera de pe spate se salveaza poza daca fac dupa poza cu, camera de pe fata nu merge de prima data ci de a doua oara :p.Ma rog cred ca e o chestie de moment.

| mariusmac85 a răspuns:

Prin masini straine ma refer ca ceva strain Adelina,stii cu ce se mananca root-ul?
Majoritatea aplicatiilor care le instalezi se instaleaza in memoria interna a telefonului si nu ma refer la memoria care ti-o arata telefonul
se salveaza in partitia userdata care functioneaza ca un card intern virtual
Si o aplicatie are mai multe continuturi in acel apk
Are library,dalvik cache etc
Exact ce ai zis tu, iti crapa aplicatia,
Iti apare un mesaj de genul " an error ocurred and application stopped working" no? Asta este de la faptul ca folosesti multa memorie interna, mult ram spre epuizare, nu lasa sute de aplicatii sa ruleze, iar daca folosesti facebook aplicatia aia consuma o gramada de ram
Deci de aceea te-am intrebat varsta ca multi nu stiu ce este acela root

| Plushul explică (pentru mariusmac85):

Bine am inteles happy

| mariusmac85 a răspuns (pentru Plushul):

Ce anume ai inteles, ti-am lasat mesaj pe privat

| kar1GaNNN a răspuns:

Uita-te pe cardul SD daca ai, se pot salva acolo sau in "fisierele mele" la Imagini.

De obicei Retrica are directoriul sau unde se salveaza pozele.

| Plushul explică (pentru kar1GaNNN):

Nu s-au salvat nicaieri sad

| Plushul explică (pentru kar1GaNNN):

Apropo am uitat sa mentionez ca de multe ori ma anunta ca Retrica s-a oprit si se inchide. Daca fac poza cu camera de pe spate se salveaza poza daca fac dupa poza cu, camera de pe fata nu merge de prima data ci de a doua oara :p.Ma rog cred ca e o chestie de moment.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Plushul):

Da si eu ma i-am cateodata problema asta " Retrica s-a oprit " si trebuie sa-i dau retry din nou.

E de la aplicatie.

| RazvanPandele a răspuns:

Instaleazati SnapChat, CamWoW, Instragram, InstaSize. Parerea mea este ca Retrica deja s a invechit!