| ELNuInvataMomentan a întrebat:

Hei, mi-am luat zilele trecute un laptop care merge extrem de incet. Am pus windows 10 si s-au instalat singure driverele, am mai instalat eu placa video(mentionez ca nu am primit cd de instalare, nu stiu daca trebuia sa primesc), driverul procesorului fiind din 2009(m-am uitat in device manager).
Laptopul este Acer a515-41g-18SA, cu AMD quad Core a12-9720p pana la 3. 60Ghz, AMD Radeon RX 540 2gb VRAM, 4GB DDR4, 1000GB HDD.
Ma steptam sa mearga exemplar si chiar nu stiu ce am gresit eu/ ce sa mai fac? Trebuie sa instalez ceva driver?
P.S.: si acum cand am scris intrebarea s-a blocat de 3 ori...

6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Https://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers

Introdu serial # laptop-ului tau, selecteaza Windows 10 ca sistem de operare si fa download la toate driver-ele. Dupa aceea reinstaleza-le, de preferat in ordinea: chipset, placa de retea/wireless, video, audio, USB.

Răspuns utilizator avertizat
| MajinVegeta a răspuns:

Daca e nou din magazine din astea mari, atunci n-ar trebui sa aiba probleme. Si chiar daca are il duci la garantie.

| ELNuInvataMomentan explică (pentru MajinVegeta):

Da, e dintr-un magazin mare, daca chiar nu rezolv sigur il duc la garantie.

| PanaitCiprian1984 a răspuns:

Downloadeaza driverele de pe site-ul Radeon. Au si pentru Windows 7.