| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei. Nu ma pot conecta la routerul wi-fi pe telefon. Cand eram la scoala m-am conectat la wi-fi-ul scolii, iar acasa nu mai pot pe al meu. Dispozitivul il identifica, dar cand scriu parola butonul de conectare nu e valabil. De ce? Pe laptop merge. Acum imi arata " status: disconnected, signal strenght: poor, Security : WPA2 PSK. Ce sa fac? Nu merge sa introduc parola desi e corecta. Help pls.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine in primur rand zice ca ai puterea slaba de semnal asta inseamna ca ori stai prea departe de el cand vrei sa te conectezi ori este cablul de internet care poate nu a intrat bine in el ori sta ceva in cale si blocheaza semnalul ori routerul este stricat sau poate ai nevoie sa-ti resetezi telefonul.
Cu placere happy

| MunteanuAndrei500 a răspuns:

Cred eu ca ar trebui sa stergi wi-fi ala de la scoala si apoi sa opresti wifi-ul si sal aprinzi iar si apoi pune parola si vezi daca merge