| CoriiiXx a întrebat:

Hei. Nu stiu de ce telefonul meu nu imi mai vede reteaua mobila. I-am scos bateria si cartela de o gramada de ori! Dar tot imi arata "fara semnal", desi semnal e in casa, si cand dau sa ma conectez la reteaua mobila zice ca nu se poate conecta acum si sa incerc mai tarziu. straight face(am un LG P970~ Lg optimuss black )
Va rog, ajutati-ma! sad FUNDA LA RASPUNSUL CARE A FUNCTIONAT

Răspuns Câştigător
| AndreiTca a răspuns:

O alta cartela ai incercat? Sunt mai multe posibilitati: este posibil sa ai probleme cu antena interna a telefonului sau alta problema de natura fizica, ceea ce ar necesita o vizita in service; poate fi o problema de soft...sau pur si simplu s-a murdarit cartela. M-am confruntat cu ultimul caz de 2 ori la telefoane diferite iar rezolvarea este simpla: pur si simplu se sterge cartela cu o guma de sters alba, lucru care inlatura rezidurile si reface contactul. Succes!

2 răspunsuri:
| CEstLaVie a răspuns:

Trebui sa-i schimbi antena la telefon sa asa am pati si eu tot la un LG kp502

| invD a răspuns:

Daca esti pe cartele ti s-a terminat internetu dar pe wifi nu intelege toate retelele am avut si eu LG optimuss black