| Verönna_Iulia_1990 a întrebat:

Hei happy
O sa trec direct la subiect.
Am aprins laptop-ul si tot ce imi arata este imaginea pe care o aveam pe ecran. Nici o iconiță, nici bara de start. Imi vad cursorul mergând pe ecran, dar click dreapta nu funcționează. Am incercat comenzi de genul ctrl+alt+del sau ctrl+alt+esc, dar vad ca nu raspunde nici la tastatura.
Nu mai stiu ce sa faaccc.
HELP

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Restart în „Safe mode".
Verifică ce programe rulează la pornire și scoate tot ce nu e necesar, dar asta după o devirusare serioasă cu un antivirus cu baza de date la zi.

| gelu1970 a răspuns:

Mouse pe task
click dreapta/ deschizi task manager
creezi un proces nou: explorer.exe
enter

| Verönna_Iulia_1990 explică (pentru gelu1970):

Am zis mai sus
NU MERGE CLICK UL, NICI TASTATURA.
Că asta am gasit si eu pe net.

| gelu1970 a răspuns (pentru Verönna_Iulia_1990):

In cazul in care ai windows 7 starteaza cu tasta F8 si in meniul ce iti apare alege "ultima versiune ce a functionat corect" si dai enter.
daca ai w8 sau 10 nu iti foloseste.

| Verönna_Iulia_1990 explică (pentru gelu1970):

Am w7, o sa incerc.
Mersiii mult happy