| Bizzle a întrebat:

Hei oameni! Cati bani ar trebui sa bag[aproximativ] in PC-ul asta ca sa imi mearga GTA V destul de ok, sa zicem cu setarile pe medium, nu prea e domeniul meu asta asa ca daca ati putea fi putin mai expliciti ar fi perfect! ^^

Windows 7 Ultimate
Processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6550 @ 2. 33GHz
RAM : 4. 00GB 64-bit
Placa video : Nvidia Geforce Gt 610 2048MB

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Inca 4 giga de ram si o placa video ok. Procesorul o sa te traga in jos, dar posibil sa se descurce acceptabil daca ii dai o placa video decenta. Cam 1000 RON pentru ram+placa video (macar un GTX 750 Ti sau ceva din tabara AMD - R7 260x sau pe-acolo).

| Daniellllll1 a răspuns:

Cam 10 milioane, este un pc decent dar nu pentru gaming, daca aveai o placa video de gaming iti merge lejer GTA V pe medium.
Cred ca iti merge pe low-medium
http://www.systemrequirementslab.com/......o-v/12455/

| soloangel01 a răspuns:

Procesorul trebuie schimbat iar daca schimbi procesorul probabil trebuie sa schimbi si sursa... si de aici schimbi cam tot. Mai bine cumperi un PS4.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Eu zic sa lasi rami si sa iti iei placa video + procesor. Iar daca cumva sursa nu suporta ar trebui sa-ti iei si o sursa.
Cum a zis kodrutz GTX 750 Ti sau r7-260x si un i5. E doar o parere.

| Magiculmarian32 a răspuns:

Deci mai baga vreo 4 gb deci 160 lei.un i5 de 950 Deci baga acolo 1100 de lei