| AlissLola a întrebat:

Hei! Pot conecta cumva laptopul la televizor si sa vad la televizor ce este pe laptop? De exemplu un film? Daca da. cum anume? Multumesc!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gas a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati:
1. Daca ai iesire HDMI in laptop/calculator si ai un tv ce are port HDMI poti sa-l conectezi printr-un cablu HDMI.
2. Daca laptopul/calculatorul are iesire optica, tvul are intrare de optic poti sa-l conectezi printr-un cablu optic (sunetul va fi de o calitate excelenta printr-o astfel de conexiune).
3. Daca ai la laptop/calculator iesire VGA/RGB (mufa de aia ca la monitor) si ai si la tv aceeasi mufa poti sa-l conectezi printr-un cablu VGA + un jack cu mufe de 3.5mm tata-tata pe care il legi intre iesirea de casti din laptop/calculator si intrarea audio din tv (sau jack de 3.5mm tata cu audio rca tata(alb si rosu)).
4. Prin wireless display, daca ai un laptop smecher dotat cu wireless display si ai un adaptor wireless pentru tv poti sa trimiti filmuletul spre tv prin wireless, fara nici un fir.
5. Daac ai la laptop doar iesire de VGA sau DVI poti sa cauti in magazin un adaptor de la VGA la HDMI sau de la DVI la HDMI si sa conectezi tvul prin cablu HDMI.

Posibilitati sunt multiple nu mai stau sa le insir cred ca te descurci cu astea.

| alecx4music a răspuns:

Cam asa ceva iti trebuie: http://img11.mercador.ro/......grafii.jpg
Sau poti sa te duci la un magazin de electronice si sa intrebi de cablu video de la calculator la televizor.
Bafta!

| RANGE a răspuns:

Iti trebuie un cablu hdmi daca laptopul are iesire de hdmi sau cablu vga

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Depinde de laptop, de exemplu al meu nu merge, dar daca ai calbu HDMI poti.

| razvitzi a răspuns:

Iti trebuie cablu hdmi

| Xoniaa a răspuns:

Desigur poti dar ai nevoie de un cablu. :*