| RobertOoOooo a întrebat:

Hei, recent m-am tot gandit sa imi cumpar o camera foto un Canon 2000d mai exact pentru care vreau sa cumpar si un TAMRON SP AF 28-75mm f/2.8 dar nu stiu daca este compatibil cu aceasta camera.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Nu e compatibil, nu are montura EF care e la Canon. Eventual poți cumpăra un adaptor.

Când vrei sa cumperi obiective, uitate la descriere sa apară EF, asta înseamnă că e pentru montura Canon.

| anonimg a răspuns (pentru NonZarek):

Este posibil ca acel adaptor sa afecteaze calitatea imaginii?

| NonZarek a răspuns (pentru anonimg):

Nup