| AmeliaD a întrebat:

Hei, stiti o tastatura pentru telefon (aplicatie de pe magazin play) care sa contina si litera "Ø" acel "o" folosit in limba norvegiana.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

SwiftKey are norvegiana happy in totalitate, are suport pentru peste 300 limbi.
Recomand tema Pumpkin (scris portocaliu pe fond intunecat).

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cum a zis și colegul.
Sau poți folosi SwiftKey și instalezi limba dorita, cu toate diacriticele aferente ei.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tii apasat pe o si iti apar alte "o"-uri.

| AmeliaD explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Tastatura mea nu are, si caut una care atunci cand tii apasat pe "o" sa-ti apara. Si nici una care sa fie complet in norvegiana

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Dacă nu te descurci sa o setezi pe ea pe primul loc în locul tastaturii (Gboard) de la google, scrie-mi. (dar ca idee, se face din setări, meniul System, Limbi și tastaturi).

Alternativ, îți mai spun ceva: dacă ai avut inițial Gboard, ai automat si semnele dorite, trebuie doar sa intri la opțiunile tastaturii și sa adaugi limba norvegiana. happy

| NLS a răspuns (pentru AmeliaD):

SwiftKey are norvegiana happy in totalitate, are suport pentru peste 300 limbi.
Recomand tema Pumpkin (scris portocaliu pe fond intunecat).

| CentyLox a răspuns:

Poti folosi direct norvegiana din tastatura ta, din setarile ei.