| RaduGavrila a întrebat:

Am 2 utilizatori pe pc. Unu este ADMINISTRATOR si unu este utilizatorul meu. Cand intru pe pc ma baga automat pe ADMINISTRATOR. Ce trebuie sa fac cand intru in pc sa ma puna sa aleg cu care cont sa ma loghez?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In Control Panel exista ramura User Accounts, de unde alegi setarea "Change the way users log on or off", unde poti face modificari. Asta se intampla in xp, dar s-ar putea sa fie acelasi lucru si pentru alte sisteme de operare. Retine ce schimbari faci, pentru a sti sa le restabilesti daca apar probleme.

| horia2012 a răspuns:

Probabil ti s-a sters sau a foast sters contul. Reia procedura de creare a unui nou cont. La pornire, daca sunt mai multi useri, iti apar in ecranul de logon.

| N0xEterniS a răspuns:

Pai si nu e mai bine? Adica ai din prima drepturi de administrator thinking nu inteleg de ce nu ai vrea daca numai tu folosesti pc'ul happy
Ai putea sa dai '' log off '' si sa alegi contul tau, dar cand aprinzi pc'ul dupa ce ai dat shutdown, nu stiu cum se face big grin
Eu de multe ori il dau pe sleep si cand il aprind ma pune sa aleg contul meu sau administratorul, si mereu dau '' swich user '' ca sa intru pe administrator big grin

| RaduGavrila explică (pentru N0xEterniS):

Am vazut la multi cand intra pe pc le spune sa aleaga cu ce utilizator vor sa se locheze. Cum pot face sa imi arate si mie?

| RaduGavrila explică (pentru N0xEterniS):

Am windows xp sp3