| De45 a întrebat:

Hei TPU, am achizitionat de curand un smart tv Samsung si un sistem audio Myria(subwoofer+5boxe) care l-am conectat la tv. Sunetul este redat in subwoofer la canalele tv, dar cand intru pe internet(Youtube cel mai des) sunetul este redat numai de televizor nu si de subwoofer. Ma poate ajuta cineva? Cum sa-l setez sau ce sa-i fac?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrii in meniul televizorului si din setari sunet dai sunet tv off. Si in acest fel sunetul va fi redat numai prin sistem nu si prin tv.Succes.

| 2P a răspuns:

Da-ne mai multe detalii...cum anume ai conectat sistemul la TV? Prin ce fel de mufe? Jack? ...Cate mufe sunt? Una singura?

| De45 explică (pentru 2P):

Sunt 3 mufe: galbena, roșie și alba, nu stiu exact ce tip de mufa este. Seamănă cu mufele de la PlayStation daca te ajuta, le-am conectat la un adaptor și acesta l-am băgat în tv. Mufele seamănă cu mufa de cablu TV, mai repede nu ma prea pricep

| De45 explică (pentru 2P):

Sunt 3 mufe : alba, roșie și galbena, astea le-am conectat la un adaptor și acesta l-am băgat în TV. Mufele seamănă cu cea de la cablu numai că mai mari puțin. Nu stiu cum le spune, dar nu sunt jack. Din cate stiu jack sunt mufele de la căști sau boxe pc

| De45 explică:

Sunt 3 mufe : alba, roșie și galbena. Acestea le-am băgat intr-un adaptor care vine băgat în tv. Mufele seamănă cu mufa de la cablu, dar nu sunt jack, acelea dinn cate stiu sunt mufe de căști și boxe pc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru De45):

Pune poze sa vede m exact ce mufe sunt.

| De45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

ĂĂĂĂ, Scuze nu am mai pus întrebări pe TPU pana acum, cum pun?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru De45):

Nu stiu.