| stefstefansteff123 a întrebat:

Hei TPU, am două calculatoare Și un televizor smart, cum pot să fac să conectez cu calculatoarele între ele la fel și cu televizorul, televizorul să fie monitorul de la calculator, și când vreau să fie desktop de la Calculator -ul 1?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatoarele intre ele poti conecta prin cablu de retea UTP.

Daca ai doua mufe de conectare la televizor pentru conectare (VGA, HDMI), atunci calculatorul cu placa video mai performanta conectezi la mufa HDMI, iar celalalt la mufa VGA.

| KanezuY a răspuns:

Nu merge sa conectezi 2 calculatoare la un televizor(monitor), poti conecta DOAR 1 calculator prin cablu hdmi sau ce mufa are televizorul.

| geani111 a răspuns:

Salut!
Nu poti conecta doua calculatoare intre ele dar, poti conecta ambele calculatoare la televizor astfel incat televizorul va fi monitor extern pentru cele doua calculatoare.
Vei putea schimba de pe care calculator sa se vada imaginea pe televizor cu ajutorul butonului source de pe telecomanda.
In urmatorul link ai un tutorial care te va ajuta sa faci acest lucru:
http://world-it.ro/tutoriale/tutoriale/tutorial-vizionare-filme-pe-tv