| LAURENTIU_7292 a întrebat:

Hei TPU, am instalat de curand pe laptop un windows xp obisnuit, si leptopul e mai vechi si nu are drivere, si am cautat pe internet ceva drivere pentru ca orice as introduce in " portul usb", nu merge nici mouse si nici stick-ul, si nici macar cablu de la internet, in concluzie, ce driver mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
| sdhashsah a răspuns:

Http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_1640.html uite aici adresa de unde trebuie sa descarci in prima casuta selectezi pe rand ce driver vrei sunet, lan, etc si va incepe descarcarea pentru fiecare in parte

| sdhashsah a răspuns (pentru sdhashsah):

Daca nu te descurci scrie pentru mai multe informatii

| LAURENTIU_7292 explică (pentru sdhashsah):

Eu vreau doar pentru usb, ca pentru restul am gasit!

| sdhashsah a răspuns (pentru LAURENTIU_7292):

Http://drp.su/drivers/notebooks/?v=acer&m=Aspire%201640&id=10576&l=en incearca aici dar nu garantez posibil sa fie alta problema

| LAURENTIU_7292 explică (pentru sdhashsah):

Pff, am instalat toate, si nimica, nu stiu ce sa ii mai fac sad

| sdhashsah a răspuns (pentru LAURENTIU_7292):

Din cate stiu eu nu trebuie sa ai driver separat pentru porturi usb, eu la placa mea de baza am avut ceva separat pentru usb 3.0 si avea ceva legatura si cu procesorul (ceva viteza mai mare )si de acea aveam driver pentru usb dar dupa cum am vazut la modelul tau de laptop pe site la Acer apar toate driverele de care ai nevoie si nici unul pentru usb deci nu ai nevoie de asa ceva ca daca aveai sigur il puneau ei pentru download.In concluzie s-ar putea sa fie alta problema.

| LAURENTIU_7292 explică (pentru sdhashsah):

Cum ar fi, nu stiu ce are dar nu ma lasa nici cum, parca nu las fi bagat in el, nici firu de la internet, nici mouse-ul, nimica, nu stiu ce sa ii mai fac, ce sa mai caut?

12 răspunsuri:
| sdhashsah a răspuns:

Spune modelul exact de laptop si sa vedem ce putem face

| LAURENTIU_7292 explică (pentru sdhashsah):

Acer Aspire 1640!

| sdhashsah a răspuns (pentru LAURENTIU_7292):

1640 simplu sau 1640z

| LAURENTIU_7292 explică (pentru sdhashsah):

Simplu-series, nu stiu, da.mile pentru aman2, sau doar pentru simplu nu scrie 1640z!

| PickUp a răspuns:

Pai un driver de care il ai si acumwinking

| livio70 a răspuns:

Nu te mai chinui sa cauti drivere. Exista Driver Robot care iti cauta toate drivere lipsa, i dai download si apoi instal pentru fiecare. Daca nu gasesti acest serial cu program, lasa-mi inbox adresa ta de e-mail si-l vei avea rapid prin e-mail.cu respect, Livio70!