| S0rina a întrebat:

Am internet de la clicknet. Pana sa imi reinstalez windowsul am folosit internet prin wireless ( pe laptop). Dupa ce am reinstalat imi cere o parola sa ma conectez din nou prin wireless. Eu nu am pus nici o parola. Ma puteti ajuta?sad

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Vorbeste cu persoana care ti-a configurat conexiunea, a pus parola.
Tu nu a trebuit sa o scrii pentru ca e salvata in PC, acum s-a pierdut din cauza reinstalarii windows.
Succesuri

| albertosso a răspuns:

Daca iti apare ca este securizat atunci inseamna ca e ceva mai complicat. Routerul de net pe care il am eu este un cu numele HG520b de exemplu. Ideea e ca trebuie daca ai si un calculator conectat prin ETH ( ethernet) trebuie sa intri in configuratia roterului ( la mine bag in bara de adrese 192.169.1.1 si imi cere o parola care este specificata in contractul de internet ) si acolo ( depinde de modelul routerului ) trebuie sa vezi ce parola e bagata...happy succes. e mult de munca.winking

| Gimyx a răspuns:

Trebuie sa scrie pe spatele modemuluihappy
Un cod luunghee hee