| TeDrqq a întrebat:

Am luat de curand o tableta Allview Q7 Life are android 4.2 JB am vazut pe site-ul oficial ca exista update la 4.4 KitKat, INTREBAREA este: Merita sa fac update-ul? se va misca mai bine tableta sau din contra se va misca mai greu, cosumul bateriei va fi mai scazut sau va fi la fel? VA ROG SA IMI RASPUNDETI DACA ATI FACUT SI VOI ACEST UPDATE!

FUNDA celui care imi raspunde cat mai detaliat despre acest update!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca vreti KitKat, luati UTOK i700 - are garantie 5 ani, vine cu 4.4.2 de la mama ei si are chipset Intel. Ecranul si camerele foto/video sint slabe ca la toate tabletele in pretul asta, insa per total se misca foarte bine.

| TeDrqq explică (pentru KodrutZ):

Ce legatura are cu ce te-am intrebat eu? :/

| KodrutZ a răspuns (pentru TeDrqq):

@n topic: Teoretic, da. Doar e oficial update-ul, din cite zici. In caz de ceva, ar trebui sa mearga fara probleme sa pui la loc 4.2-ul. Cite puncte scoate in AnTuTu aia a ta, de curiozitate?

| TeDrqq explică (pentru KodrutZ):

| lovemeoana a răspuns:

Si eu i-am facut update la kitkat si s-a blocat. a trebuit sa ii dau sa revina la setarile din fabrica. mergea foarte greu si aproape ca nu mi se mai deschidea nicio aplicatie. dar acum este alegerea ta daca ii faci update sau nu happy