| valeria4u a întrebat:

Am o cartela Vodafone... Nu am abonament, o incarc lunar cu 5 euro...
La fiecare reincarcare primesc 50 de MB internet pe mobil...
De la un timp cand intru pe facebook imi arata "memorie insuficienta" si nu pot sa navighez deloc.. doar pe facebook imi face asa.
Ce se intampla?

4 răspunsuri:
| zuzuzic a răspuns:

Buna! Nu e nicio problema cu internetul. Cand intri pe o pagina web, continutul ei se descarca in memoria Cache a telefonului. S-ar putea ca la News Feed sa fie postate mai multe poze si atunci nu le poate incarca pe toate. Nu prea ai ce sa faci. Eu opream incarcarea paginii dupa ce vedeam ca s-a incarcat putin, ca sa ajunga sa imi incarce imaginile. Sau ai putea sa iesi si sa intri iarasi. Sau sa-ti schimbi telefonul.

Bafta! ^_^

| snzpaul a răspuns:

Deoarece facebook-ul consumă mulți mai mulți MB decât alte programe, cum ar fi messengerul sau google.

| EuCosti a răspuns:

Facebook este un site de socializare pe care sta foarta multa lume pe el deci consuma foarte multi mb mi s-a intamplat si mie si am fost la unn specialist si mi-a explicat

| IonutFCSB97 a răspuns:

Daca ai smartphone incearca sa dezinstalezi facebok-ul si dupa il instalezi iar big grin.