| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a întrebat:

Hei tpu...am o intrebare!
Care este difrenta dintre focalizare automata si cea fixa? (la camerele foto)

5 răspunsuri:
| Narcys21 a răspuns:

Focalizarea automata se ragaseste la majoritatea camerelor, iar aceasta focalizeaza pe chipul cel mai apropiat. In schimb, cea fixa se afla doar la camerele foarte performante, care au un ecran operator Touch Screen, si la telefoanele cu touch screen, si poti focaliza pe oricare dintre chipurile/obiectele care se regasesc in cadru, atingand pe el. Funda? happy

| Rockat a răspuns (pentru Narcys21):

La ce ai scris tu aici aș putea să-mi arunc DSLR-ul și să-l înlocuiesc cu un telefon cu touchscreen.

| Narcys21 a răspuns (pentru Rockat):

Da, insa difera calitatea video-ului

| Rockat a răspuns (pentru Narcys21):

La ce? Ca nu ai aspecificat.

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 explică (pentru Rockat):

La orice fel de camera