| alii98 a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare:
Cat ar costa sa duc laptop-ul meu la un service sa il curete de praf, sa puna pasta pentru procesor si sa faca windows-ul (mie imi da eroare si de aia) si daca stiti si pretul fiecarei chestii?

Oricum, Hristos a inviat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la service la service. unii ia 20 de lei numai pentru diagnostic, altii fac asta free.O instalare de Windows cu licenta costa 70-100 de ron. Curatatul de praf si pasta termoconductoare intre 50-70 poate mai mult.

| FireBlazer08 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mi-am dus PC-ul la service special sa imi puna un windows cu "licenta". Dupa ce ca a dura 2 lun sa mi-l faca, nici macar nu s-au chinuit sa il activeze. Am fost la ei si le-am facut reclamatie, si nici nu mi-au dat toti banii inapoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FireBlazer08):

Recdamatia la Politie o faci, nu la el. Acum cum iti merge pc-ul?

| FireBlazer08 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai l-am reinstalat eu, pentru ca mi l-au umplut cu antivirusi dinaia chinezesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FireBlazer08):

Si vrei activat?

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cam 150 lei!

| Fatamuntilor a răspuns:

Numai pentru Windows ia 70 -80 de lei.Asa mi-a luat mie acum 2-3 luni.Si a fost cel mai ieftin din oras.Pentru restul nu stiu.
Cauta si intreaba ls la multe service, intreaba prietenii unde isi lucreza ei PC-urile, nu arunca bani din prima!

| alii98 explică:

Multumesc pentru raspunsuri

| CLCQ a răspuns:

Nu merita sa-l duci numai pentru praf. Pasta peste procesor se pune numai daca se indeparteaza radiatorul de pe el. Cel mai simplu poti incerca (cupa ce l-ai oprit) sa dai cu aspiratorul peste tastatura si peste toate fantele laterale, cu putina atentie. Poti insista pe fantele laterale dar pe tastatura cu mare atentie. Il poti duce pentru windows, asta daca nu te mai gandesti si-l reinstalezi pe curat.

| gothicBoy99 a răspuns:

Prețul ar varia între 150 - 200 de lei.
Sau ar putea trece puțin peste 200 de lei.
Mai mult nu au cum să vă ia.
Dacă sunteți familiar/ă cu acel service nu va fi un preț foarte piperat.

Adevărat a înviat!