| VvladCobianu a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare despre Pes 2011, cand vreau sa sutez ( joc cu joystick) apas iar ca sa il dau bine nu lasa sa se incarce prea mult linia ( cel mai mult mi se intampla in become a legand ) jucatorul se face ca suteaza apoi o loveste foarte incet si nu merg mingea decat la cativa metri max 5. De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se duce mingea gen lob/scarita? Si zice comentatorul ceva de genul it's a lob? Daca da, inseamna ca, dai prea repede "drumul" la directie(analog sau taste) si la viteza, incearca cand sutezi sa apesi pe butonul de sut, si directia unde vrei sa sutezi sa o mentii pana dupa executie.

1 răspuns:
| Ready a răspuns:

Tine mai mult apasat pe buton...sau umbla la setarile tastelor.