| moonchildx a întrebat:

Am o intrebare.
Orice cartela Orange e PrePay? Rapid,

Răspuns Câştigător
| Dreik a răspuns:

Cartela poate sa fie cartela cu abonament SAU cartela PrePay.

Telefon "la cartela" este limbajul comun pentru "cartela PrePay". Ambele sunt opusul pentru "la abonament" Dar si pentru abonament tot cartela e in telefon.

Cand mergi la Orange poti alege una din cele doua optini. Iti faci abonament si primtesti cartela cu abonament SAU iti cumperi pur si simplu o cartela cu numar care este prepay.

Dupa se poate si transforma abonamentul in prepay si invers, daca mergi la operatorii Orange.

1 răspuns: