| askmefast a întrebat:

happyAm o intrebare simpla:am fost la altex sa imi cumpar un mouse si am vazut intr-o mica vitrina niste smartwatchuri.Aveau pretul,insa nu aveau si cutiile. Daca cer unul, il pot cumpara pe loc sau trebuie alta procedura(ex. Sa fac comanda)?

8 răspunsuri:
| superAndrei a răspuns:

De obicei magazinele au mai multe ceasuri de acelasi model pe stock, chiar daca in vitrina apare doar unul! Se intampla rar sa trebuiasca sa faci comanda, cand nu mai au nimic pe stock! Dar cred ca ti-l poate da pe loc!

| johnnny123 a răspuns:

Și de ce nu ai pus întrebarea asta simplă chiar în magazinul Altex, dacă tot erai acolo? Crezi că aici vei primi un răspuns mai bun decât ți-ar fi putut da angajații Altex care cu asta se ocupă?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e in magazin logic ca poti sa il cumperi

| Crisisi a răspuns:

Poți sa rogi un lucrător de acolo sa te ajute. Sau daca nu întrebi la casa.

| mihai69 a răspuns:

Dacă rogi un consultant de vânzări să te servească, poți să-l iei pe loc, dacă ești mulțumit de produs.

| Lioana a răspuns:

Da. Poti cumpara pe loc daca au produsul pe stoc, chiar si pe cel din vitrina daca iti convine sa-l iei desigilat.

| nda a răspuns:

In mod normal alea sunt expuse acolo ca sa vada clientul ce cumpara. Daca vrei sa cumperi unul, vorbeste cu un angajat de acolo si te va ajuta. De obicei au altele pe stoc care sunt in cutii sigilate. Dar daca nu au pe stoc, cred ca ti-l vinde si pe ala desigilat, desi nu te-as sfatui sa faci asta.

| MadalinG99 a răspuns:

Poti cumpara pe loc din ce stiu.