| LifecycleX a întrebat:

Hei TPU am o mare problema va rog ajutati ma..Am un Samsung galaxy mini 2 si am avut instalat cm 10.1 (cyanogenmod) si acum am hotarat sa ii dau un restart din fabirca. am dat, si dupa ce si a luat un restart a intrat in clockworkmod si asa a ramas. (am cwm 6.0.3.2) Si acum daca incerc sa il pornesc aceeasi poveste. Ma baga numai in Clockworkmod. ce sa fac? am incercat sa reinstalez sistemul Cyanogen inca o data, cu aceleasi actiuni.(install zip. wipe data etc.). am incercat sa bag officialul dar inca o problema : nu mi zice added cand conectez telefonul la pc (stiti voi e o chestie : Message : Added!). aia nu mi apare si nu pot lucra fara chestia aia. Va rog spuneti mi ce sa fac?! Sunt DISPERAAT am nevoie de ajutor, fac orice! dau funda primului raspuns!

9 răspunsuri:
| uninvited66 a răspuns:

Pai incearca sa il pornesti din clock. Daca zici ca ai incercat sa repui sistemul poate nu e compatibil cu al tau, cauta alta versiune sau aceeasi versiune dar de la altcineva.

| LifecycleX explică (pentru uninvited66):

Cum sa nu fie compatibil daca eu l-am avut? adica nu te inteleg.

| uninvited66 a răspuns (pentru LifecycleX):

Softul care il vrei tu sa nu fie compatibil pentru ca softurile alea sunt impartite dupa niste criterii daca ai dat click pe primul si atat sanatate... Sau a dat fail rootarea... Sunt multe aspecte, am avut pe mana 2 s2 si un s4. rootare in 5 minute la toate. super simplu. Nu stiu cum va da voua cox

| LifecycleX explică (pentru uninvited66):

Bine inteleg. dar ce sa i fac?
Nu vreau sa l duc in service. Si mai am o problema. DE CE NU IL CITESTE ODIN?! stii ca trebuie sa apara un mesaj Added. ce pot sa fac nu am idee

| uninvited66 a răspuns (pentru LifecycleX):

Intra pe CM si cauta o versiune mai veche. cauta cum sa faci un downgrade. Daca nu te pricepi sa faci un downgrade pana la cel mai mic detaliu nu te baga. e posibil sa ramai. 90% fara telefon... Mai bine te duci in service...

| LifecycleX explică (pentru uninvited66):

Nu fac asa ceva... nu ma duc in service nici mort

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Resofteaza telu. Alta optiune nu vaed.

| LifecycleX explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Pai frate asta incerc sa fac!
da nu reusesc. Eu ce naiba am zis mai sus?!
Dar nu reusesc pentru ca nu merge. nu stiu ce are

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru LifecycleX):

Nu tu, unu care are programe speciale pentru asa ceva sad. Din pacate uneori softurile care le avem acasa noi nu sunt suficiente uneori avem nevoie de cevam ami mult asa ca mai bine apelam la service. sie eu m-am chinuitt cu un amarat de s4 2 sapt. Dupa m-am dus la service si in 3 ore am av telu big grin