| GabyForceQ a întrebat:

Hei TPU, am o problema

Cand conectez cablul de net la calculator pe speed test imi da 93 mbps
Iar cand conectez cablul la routerul Wi-Fi si routerul il conectez tot prin cablu la calculator am doar 60 mbps
De viteza prin unde radio nu mai zic.

Routerul Asus este nou, 300 mbps, 2 x 5dbi antenna... care poate fi problema? (Eu cred ca routerul este limitat, daca este asa cum il delimitez?)

3 răspunsuri:
| 8imal a răspuns:

Cautati un upgrade de firmware pe situl producatorului!

| AlinChis a răspuns:

Poi la wierles scade netu mereu!

| GabyForceQ explică:

Gata, am rezolvat, mi-am bagat la bunica net de la UPC si nu mai am nici o pb cu wi-fi-ul, descarc cu peste 10 mb pe secunda pe internet prin aer big grin
Pb este ca routerele limiteaza viteza când este PPPoE (cum au cei de la rds), pe un dinamic ip no problemwinking