| AlexAttac a întrebat:

Hei TPU, am o problema, când pornesc calculatorul, scoate un sunte ca de parca se atinge ceva de ventilator, iar in următoarele secunde scoate sunetul care îl face la restart, adica se opreste tot ce este in unitate si apoi repornesc, imaginea dupa se blochează, si trebuie restartat, dar tot la fel face.
Nici in bios nu pot sa intru, iar daca intru se intampla la fel.
Mentionez ca ma uitam la un film, iar apoi am avut pana de curent.
Asta este problema, s-a bulit ceva?

3 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Este o problema cu harddisk-ul, dar daca spui ca nu poti intra in BIOS, este ceva grav, probabil HDD.

| danny200 a răspuns:

Salut sa stii ca si eu am patit la fel dar acum merge.Trebuie doar sa desfaci unitatea pentru ca acolo la acumulatorul de curent este praf sau sa schimbi windowsul

| ovidiuoo a răspuns:

Socul electric pe semne a slabit un fir sau o legatura din calculator, probabil acel fire conectat la ventilator care dupa socul electric consuma in mod diferit electricitatea din sistem iar sistemul nu poate reporni dul la un specialist