| JustForYa a întrebat:

Am o problema cu calculatorul mi se blocheaza instant freeze all si necesita restart l-am desfacut si am observat ca 3 condensatoare de pe placa de baza sunt umflate se poate repara?

Dau funda!

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Daca mai ai garantie la placa o duci la un service autorizat.Ti-o schimba/repara fara nici-un ban.

| taken a răspuns:

Nu se complica nimeni cu reparatul.
Trebuie sa schimbi placa de baza.

| JustForYa explică (pentru taken):

Da dar problema este ca daca schimb placa de baza trebuie sa schimb totul de pe ia pentru ca este un model mai vechi de calculator

| taken a răspuns (pentru JustForYa):

Trebuie sa gasesti o placa de baza care sa aiba acelasi socket pentru procesor, pentru placa video(PCI Express sau AGP) si sa suporte acelasi tip de RAM(probabil ai DDR sau DDR 2).
Stii ce placa de baza ai?

| vatco a răspuns:

Desigur ca le poti schimba. poti sa mergi la un service IT si se rezolva problema.Te costa undeva la 50 de lei..doar ca trebuie sa insisti la service pentru ca la inceput o sa iti spuna ca trebuie sa schimbi placa de baza si nu ai ce face.