| EmiliaSd88 a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu internetul. Am conectat laptopul prin wifi la telefon si nu pot intra pe nici o pagina. Scrie "Nu s-a gasit adresa IP pentru serverul..." iar mai jos, cu un gri mai sters crie " DNS_FINISHED_BAD_CONFIG".
Am dat si la troubleshooting iar acolo apare "your DNS server might be unavailable". Am incercat multe lucruri gasite pe net dar tot nu functioneaza. Mentionez ca nici pe tableta nu imi merge, apare "connected, no internet" si semnul exclamarii.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefonul trebuie sa fie conectat la internet (date), sa faci un hotspot pe el, iar pe acel hotspot te poti conecta ca la orice transmisie wi-fi.

| Skyfest a răspuns:

rolling on the floor