| notsurewhoiam a întrebat:

Am o problema cu internetul, mai precis calculatorul cred ca e de vina.Calculatorul incepe sa mearga tot mai greu pe zi ce trece si internetul la fel adica se blocheaza daca deschid mai mult de 3 ferestre in browser si mai nou chiar si cu o fereastra deschisasad si ii ia foarte mult sa revina la normal, daca incerc sa accesez un program sau sa intru pe un site se deschide foarte greu si cam asa.Virusi nu am pentru ca am un antivirus foarte buna (norton) care apropo imi zicea ca google chrome utilizeaza foarte mult din memoria pc-ului asa ca l-am sters si am instalat mozilla unde imi spune aceeasi chestie si am uitat sa mentionez ca am si internet explorer instalat pentru ca am nevoie si de el(sper sa nu fie asta problema),modemul l-am schimbat si il am pe cel mai nou si mai bun,memorie libera am destula pentru ca am sters aproape toata muzica,pozele,si alte fisiere si am lasat doar esentialul, programe multe nu am decat ce e necesar deci nu stiu care e problema.Acolo la local area conection imi zice ca viteza este de 100.0 Mbps e de bine sau e mica? Va rog sa ma ajutati daca stiti care e problema si sper ca ati avut rabdare sa cititi tot romanulhappy

11 răspunsuri:
| 1DobreMihai1 a răspuns:

Da calculatorul este de vina.
Pe zi ce trece observi ca calculatorul merge din ce in ce mai greu nu?
Pai da si asa este datorita anumitor prostioare care nu trebuiesc downloadate(jocuri, fisiere, poze, etc) calculator isi incetineste procesele adica va merge mai greu.
Ai putea sa faci urmatoarele lucruri:
1.instaleaza Advanced System Care are instrumente folositoare care mareste viteza pcului.
2.Instaleaza tune up utilites si acesta la fel
3. Poti sa-ti reinstalezi windowsul astfel va merge din nou cum trebuie cu o viteza mare!
Funda?

| lorycool a răspuns:

Imi pare rau ca nu ti-am fost de folos. Poate cu alta intrebare! O zii buna:*

| Dennii14 a răspuns:

Intra la start apoi la acesorii apoi la instrumente de sistem si la progeam defragmentare disc si vezi cat ai liber in C sau D. Trebuie sa ai liber peste 15% sa se mijte bine pc. Sper ca te-am ajutat :*. Daca e cauta-ma la id : iarmilai.

| notsurewhoiam explică (pentru Dennii14):

Am incercat si curatare si defragmentare am uitat sa mentionez dar oricum tot asa merge:*

| notsurewhoiam explică (pentru Dennii14):

Am incercat si defragmentare si curatare am uitat sa mentionez dar tot asa merge:*

| Dennii14 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Ce antivirus ai?

| notsurewhoiam explică (pentru Dennii14):

Norton

| Dennii14 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Aaa pai nu stiu cauta si tu pe cineva. Sa vina sa vada ce are.

| SebyMTS a răspuns:

Bună,

Recomand optimizarea PC-ului cu programul gratuit Glary Utilities. Link de download si instalare: http://www.ultranetworks.ro/......alare.html
Link tutorial utilizare Glary Utilities: http://www.ultranetworks.ro/......i-tau.html

Programul este foarte usor de manipulat şi sper să te ajute şi în cazul tău.

Succes!