| Tanana12 a întrebat:

Hei,TPU! Am o problema cu laptop-ul meu...Nu stiu cum sa zic ca sa intelegeti.Clapa de la laptop are 2 capse ca sa zic asa, iar una din ele e rupta as putea spune dar inca sta la locul ei.As putea s-o lipesc cu super glue...se mai poate face ceva?
Ma enerveaza ca mi-e frica sa mai inchid clapa si las laptopul cu clapa deschisa.
Funda!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu pe Acer-ul meu e1-531 s-a rupt langa balamaua de pe partea stanga. Reparatia intr-un service este 30-50 lei cu tot cu manopera. Nici sa nu indraznesti sa lipesti tu cu super glue acolo, caci s-a deplasat una dintre piesele metalice, fortand plasticul. Lipind cu super glue, nu repari tu nimic. Du-te la service cu el.
Bft! happy