| Constantin_Elena_1974 a întrebat:

Am o problema cu rezolutia. Mi s-a sschimbat brusc, si totate fisierele si ferestrele sunt foarte mari.

Care este rezolutia normala pentru Windows 7?
P.S. Am windows Horizon

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Rezolutia e a monitorului, nu a sistemului de operare! In functie de monitor se alege!

| LinxCont a răspuns:

Orice rezolutie e normala pentru windows (din cele posibile evident).
Rezolutia normala e data de monitor si de placa video. In general placa video suporta toate rezolutiile, deci monitorul e cel care decide rezolutia optima.

Trebuie cunoscut exact modelul monitorului.
De exemplu, daca e LCD Horizon 2206SW 22 inch, rezolutia optima e 1680 x 1050,
daca e LCD Horizon 9005L12 19inch rezolutia e 1280 x 1024,
Poate scrie undeva pe monitor ce model de horizon e.

| Bandit288 a răspuns:

Windows Horizon, ce windows e ala? A aparut asa din intamplare? laughing