| Gabi1359 a întrebat:

Hei TPU.
Am o problema cu telefonul meu.
Am instalat un hack pentru un joc, hack-ul se numeste freedom si nici bine nu l-am folosit ca nu imi mai merge google play.
Sunt sigur de asta deaorece asta mi s-a intamplat si pe telefonul trecut in care am folosit programul nu mi-a mai mers deloc google play.
Imi apare ca nu am nici o conexiune dar am net destul de bun si am incercat si cu netul de la alti prieteni.
Si nici unele aplicatii legate de google play nu imi mai merg.
Gen youtube, jocuri play.
Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| asdfghjkl1231 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai descarci jocul daca nu il joci, lasand un hack sa faca toata treaba. Concurenta? Mda, in fine.
Daca ti s-a intamplat asta si pe alt telefon, de ce ai incercat si pe actualul? Maaaai, tu vrei sa iti schimbi telefonul si nu stii cum?
E clar, este virusat serios daca nici resetarile din fabrica nu ajuta. Nu cred ca mai ai ce face cu el. Sau incearca sa schimbi, softul. Bafta!

| Gabi1359 explică (pentru asdfghjkl1231):

Pai de abia l-am incercat.
Ca pe telefonul celalt l-am folosit cam o saptamana si apoi a facut, voiam sa vad daca merge.

| Catalin_Voicu_1999 a răspuns:

Iti sugerez un restart din fabrica.Pe viitor, pentru binele telefonului tau, ar fi bine sa nu mai instalezi aplicatii din surse externe, deoarece iti viruseaza telefonul.Asta ai patit si acum.

| Gabi1359 explică (pentru Catalin_Voicu_1999):

A mai incercat asta pe vechiul meu telefon si degeaba.
Si la asta la fel cred ca o sa se intample.