| eutunoilafilm a întrebat:

Am o problema la calculator.
Cateodata cand il aprind imi da o eroare, cred ca de la hard-disk:
**** Warning: System BOOT Fail ****
Your system last boot fail or POST interrupted.
Please enter setup to load default and reboot again.
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP.

Si se blocheaza cand apas F1 sau Del.
Ati putea sa-mi spuneti ce sa-i fac si cum?
Ar fi schimbarea hardul-ui o solutie?
Astept raspunsuri, dau si funda.
P.S.:Cateodata se restarteaza de unul singuri si inainte de asta arata o imagine albastra cu multe cuvinte si scrie tot ceva de hard-disk.Pc-ul e reparat de curand.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu se vede din mesaje ca e hardul busit? Vrei invitatie speciala ca sa-l schimbi?

| gelu1970 a răspuns:

Daca e "reparat" de curand mergi la cei ce l-au reparat si care probabil ti-au facturat reparatul.