| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Hei TPU, am o tableta UTOK 700Q (stiu ca nu e prea buna) si nu mai merge. Intr-o seara umblam pe ea, mergea bine, ca de fiecare data. Apoi, a doua zi, tot asa am vrut sa umblu pe ea si am observat ca era inchisa si am apasat pe buton s-o deschid, dar nu se deschide. Adica... se aprinde, scrie "utok loading", arata ca se incarca, dar atat. Asa ramane straight face am bagat-o si la incarcat, dar degeaba, tot nu se deschide complet. Si la spate are un buton (pentru resetare), am resetat-o dar tot nu se deschide. E ciudat! Ce ar putea avea si cum as putea s-o deschid? Dau fundita :*

6 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie resoftata daca zici ca i-ai dat si reset.(asta nu inseamna ca am si dreptate)

| xNuiiDeTiinex explică (pentru LePotato):

Si cum o resoftez? big grin laughing

| GabiMihai08 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Mergi intr-un service GSM cu ea.

| xNuiiDeTiinex explică (pentru GabiMihai08):

Da. ca sa dau mai multi bani pe reparatie decat am dat pe ea cand am cumparat'o, nu?

| LePotato a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Daca chiar vrei sa o resoftezi tu, poti gasi pe internet(e imposibil sa nu gasesti) mai multe detalii..si de unde stii tu ca dai mai mult pe reparatie decat cat ai dat pe tableta cand ai cumparat-o?

| GabiMihai08 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Costa cam 40-50 de Lei resoftarea