| Bere_David_2000 a întrebat:

Hei TPU,am problema cu un router si nu stiu ce ar putea sa aiba, totul imi apare ca e ok arata semnalul dar nu da net.Va rog ziceți-mi ce poate sa aiba si ce pot sa fac

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate-l din priza pentru un minut, dupa care-l conectezi iar.
Dupa inca un minut, internetul trebuie sa porneasca, daca configurarea e buna si routerul nu este defect.
Daca nu, suna la cei de la net.

8 răspunsuri:
| onyvirus a răspuns:

Configureazal

| onyvirus a răspuns:

Configureazal fa poze la monitor sa vad ce conexiune ai setat
si trimitele la onyolx@gmail.com

Răspuns utilizator avertizat
| gamersamp12 a răspuns:

Intri din mozila la adresa de link 192.168.1.1 sau ce gateway ai tu la router, si daca ai netu de la rds trebuie sa setez tipul de conexiune PPPeoP si sa scrii utilizatorul si parola de la rds de pe contract. Cand intri de pe mozila sau google chrome pe 192.168.1.1 iti cere sa te log-ezi acolo scrii utilizatoru "admin" si parola "admin".

Bula
| Bula a răspuns:

Routerul trebuie configurat, sa functioneze corect.
Daca nu te pricepi, apeleaza la un cunoscator.
Cel mai bine este sa apelezi la baietii de la furnizorul tau de internet.

Răspuns utilizator avertizat
| onyvirus a răspuns:

Trimite pe email la onyolx@gmail.com