| KreizyFact a întrebat:

Am si eu o problema, cand deschid pc cu windows 8 imi cere parola de la contul de Microsoft, cum as putea sa fac sa nu imi mai apara? PS: eu imi stiu parola

Răspuns Câştigător
| Sufletzelll a răspuns:

Logare automata fara sa mai bagi parola: da-i pe start iar in bara de cautare scrie cmd, click dreapta si run as administrator, in cmd scrii control userpasswords2 apoi enter, in fereastra ce iti apare tab users debifeaza Users must enter a user
name and password to use this computer. Sau... Scoate contul Microsoft: Mergi in Settings > Change PC Settings > Accounts > Your Account, apoi sub contul tau apesi pe disconect. Dupa ce te.ai deconectat iti apare sa te loghezi, apesi pe local account (parca) acolo iti setezi un cont local

1 răspuns:
| dghjhfgk a răspuns:

Verifica, de obicei este o optiune pentru a memora parola sau sa nu o mai ceara data viitoare.