| CataNH a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema mica... Recent fratele meu mi-a luat un Wireless, l-am conectat, si imi apare la telefon ca exista un wireless prin apropiere ma rog... dar nu stiu parola. cum pot sa o aflu. va rog ajutor.
[Wireless SERIOUX / Router Wireless N 300Mbps]
Multumesc anticipat. tongue

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu crezi ca routerul merge asa... dupa cum aveti voi chef! Trebuie setat ca sa functioneze, iar cine il seteaza sa-ti spuna si parola!

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru K0sti):

Da,pot sa functioneze asa, pentru ca sunt dispozitive Plug and Play. Nu prea ai ce setari sa ii faci la un router, probabil doar sa ii schimbi SSID-ul si parola.

| K0sti a răspuns (pentru ﭿTroubledSoul):

:)) Fugi si joaca o carte, lasa tehnica, ca nu e de tine!
Am explicat aici cum se configureaza un router, citeste: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru K0sti):

Un router functioneaza perfect si fara acele setariwinking Si ca sa te linistesc, nu vorbesc in necunostiinta de cauza.

| K0sti a răspuns (pentru ﭿTroubledSoul):

M-ai linistit, dar ca idee, sa stii ca nu functioneaza! Insa astept argumente, daca tot zici ca esti in cunostinta de cauza!

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

De obicei, parola este scrisa pe router.

| CataNH explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu este scrisa... am controlat toata cutia si pe foile care erau in ea.

| Florentina9987 a răspuns:

Scuzati-ma, acum mi-am facut cont si nu stiu cum sa pun intrebari ma ajuta cineva? Va rog!