| Justsomebodi a întrebat:

Am sistem de operare Windows 10 Home Edition și am făcut update recent (acum 4 zile). Înainte de acest update totul mergea perfect pe laptop dar după laptopul a început să aibă probleme:
-în 90% din cazuri se aprinde în 20 de min și merge extrem de greu
-driver-ul pentru wi fi câteoadată nu pornește și sunt nevoit să folosesc cablul de internet
-mouse ul se mișcă foarte greu pe ecran (2-3 centimetri pe minut)

P.S. Am încercat să reinstalez windows-ul și problema persisită.

Îmi puteți spune care este problema și ce aș putea face că să o remediez?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

R: Se pare ca Windows-ul tau are destul de multe fisiere corupte... sfatul meu este sa deschizi CMD-ul ca Administrator si sa scrii "sfc /scannow" si asta ar trebui sa caute si sa inlocuiasca toate fisierele corpute, din ce zici tu poate dura ceva mai mult aceasta scanare, dar dupa ar trebui ca totul sa fie ok
Alte solutii: Intra in aplicatia Get Help din Windows 10 si incerca sa iei legatura cu un tehnician si el te v-a ajuta si crede-ma suportul de la Windows nu-i chiar atat de rau, eu la ei am apelat de 2 ori si mereu m-au ajutat
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cine te-a pus sa faci update? happy
Nu se inchide laptopul daca ramai cu versiunea initiala.winking
Incearca sa folosesti System Restore, pentru a reveni la configuratia dinainte de update.
https://support.microsoft.com/en-us/help/12415/windows-10-recovery-options