| EmYyYEmilian a întrebat:

am un iphone 5 care la frig mi se duce foarte brusc bateria de ex de la 70 la 65 si de la 65 la 30 si dupa se inchide, la caldura nu are nimic, vreau sa o schimb, intrebarea mea este o fi de la soft sau de la baterie?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bateriilor li se scade capacitatea in frig. Tine-l la peste 10 grade.
Din acest motiv au probleme si multi soferi, pe timp de iarna, la pornire.

| relian a răspuns:

Asa am mai auzit si pe altii, dar la mine nu sa intimplat.Acum din ce stiu sigur, iphone asta 5 deci daca e 5 simplu au avut probleme cu bateria, chiar la ei pe site au anuntat cei care au 5 sa mearga sa le schimbe bateria, bineinteles moca.Deci intrai pe www.apple.com si nu mai stiu pe undeva pe acolo, nu stiu daca mai au acum, dar eu am vazut intimplator, prietenu meu avea asta 5 si i-am spus, puneai acolo imei si ei spunea da telelf tau sa vina la schimbat bateria.Eu aveam 5s am pus asa la plesneala imeiu si a zis nu.Asta a fost in primavara cred, acum nu ma mai uitai, dar poti intreba la ei, dar fara sa le spui de frig de chestii de astea, ar fi bine le spui nu esti multumit de baterie, si oricum telefonul are ceva ani asa c a daca iti pne o baterie noua e avantaju tau. Poate o sa ma uit eu sa vaz la Apple daca mai au anuntu ala.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, tine-l la caldura, si bineinteles ca e de la baterie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de la baterie, se descarca foarte repede la temperaturi scazute. O schimbi degeaba!

| idkplm a răspuns:

Așa se intampla stai chillwinking